Szadź
powrót do forum 1 sezonu

Fabuła

ocenił(a) serial na 5

Kolejna historia zaginięcia człowieka w polskim serialu? Serio? "Żmijowisko", "Chyłka - Zaginięcie", "Rojst" oraz "Kruk. Szepty słychać po zmroku" to seriale z ostatnich 2 lat! Ten motym robi się niesmaczny. Podobnie jak MCU. Ktoś zna jeszcze jakiś serial z ostatnich kilku lat z zaginioną dziewczyną/dzieckiem/itd. w tle?

kruczek10

Warto też zaznaczyć że kruk poza całym zaginięciem porusza też inne tematy i wybija się dość mocno poza filmy z puli o których wspomniałeś

ocenił(a) serial na 5
pjsus722

Zgadzam się

ocenił(a) serial na 5
kruczek10

zastanawiam się kto ma bardziej nierówno pod kopułą, mordercy czy pisarze tego typu książek wymyślających jakieś przecinające się punkty pomiędzy miejscami popełnienia kolejnych zbrodni.

pjsus722

dokładnie. Kruk to bardzo dobry serial.

ocenił(a) serial na 6
kruczek10

Dokładnie kolejny.Po pierwszym odcinku jest średnio.Serial to zlepek motywów z innych filmów w moim odczuciu.Postać kreowana przez Stuhra ,od razu skojarzyła mi się z filmem Mr.Brooks poza motywami religijnymi.Takich porównań znalazłbym więcej.Nie ukrywam jednak ,że jestem ciekaw w jakim kierunku to pójdzie.Trochę drażni mnie jeden fakt,główna bohaterka grana jest przez Popławską.Nie chodzi o to ,że jej nie lubię czy źle gra,ale to kolejny serial z podobną rolą.Dochodzę do wniosku ,że nie ma innych aktorek.

ocenił(a) serial na 5
M4t30

Mi jakoś nie leży ten koncept. Kryminał przyciąga do oglądania tym, że chcemy dowiedzieć się kto zabił, a tu wiemy to już od początku. Nie widzę sensu oglądania tego dalej. No chyba, że na końcu będzie jakiś ogromny twist. Poza tym Stuhr swoją grą aktorską mnie strasznie drażni. W Belfrze było to samo.

ocenił(a) serial na 6
McGyverPL

Faktycznie w tym wszystkim umknęło mi ,że morderca znany od początku.Też nie lubię takich zabiegów,bo dla mnie to największy atut takich seriali .Kto i po co ? Tutaj praktycznie wiemy to od początku,o ile nie zrzucą później jakiejś bomby.

M4t30

Jęśli będzie jak w książce to zrzucą :)

McGyverPL

Ten argument, że co to ma być, że wiadomo kto zabił od samego początku jest mocno nietrafiony. Jeden z najpopularniejszych seriali kryminalmych, który zarazem wykreował jednego z najbardziej rozpoznawalnych detektywów opierał się na tej koncepcji. A mowa o Colombo, tam widz w pierwszych minutach widział kto kogo zabił a potem oglądało się jak Colombo dochodzi i demaskuje morderców. W ostatnich latach był też serial chyba pt. "motyw". Tam też zbrodnia była na początku, jak i złapanie winnej osoby a później odkrywano tytułowy motyw działania mordery co zmieniało punkt widzenia o 180 stopni.

M4t30

Mnie w ogóle obsada nie pasuje. Nie oglądałem tego serialu, ale widziałem reklamy w telewizji. Stuhr jako morderca? Hehehe, po zdjęciach tutaj jak widzę Zbrojewicza jako tajniaka i Bluszcza w mundurze, to też mnie śmiech bierze.

ocenił(a) serial na 5
kruczek10

Nie myl zaginięcia z zabójstwem. Poza tym takich seriali robi się bardzo dużo. Szczególnie w Skandynawii i Anglii, więc to nie jest jakiś polski wymysł.

ocenił(a) serial na 6
McGyverPL

Może trochę zbocze z tematu.Jakie polecasz seriale o zaginięciach ?

ocenił(a) serial na 5
M4t30

Ogród z brązu, Dark, Jordskott...

ocenił(a) serial na 6
McGyverPL

Dziękuję .Dark oglądałem ,jest świetny.Ogród z brązu zaraz sprawdzę ,Jordskott zostawiam na jutro.The Missing oglądałeś?

ocenił(a) serial na 5
M4t30

Jeszcze nie.

McGyverPL

Oglądając "Ogród z brązu" miałam wrażenie ze fabula powstała wyłącznie po to, aby pokazać magiczną architekturę miasta a potem niezwykły pejzaż prowincji.. Nie widziałam wcześniej w żadnym filmie kryminalnym czegoś tak ciekawego. :)

kruczek10

Z Krukiem przesadziłes.. te wszystkie wcześniej wymienione tvnowskie seriale nawet przy nim nie stały.Kruk jest mocny i wstrzasa..tamte co najwyżej" traca myszka"

ocenił(a) serial na 5
alinee_filmweb

Tak, Kruk jest świetny. Z tym nie będę dyskutować :)

kruczek10

swietny ale 1 sezon serialu hiszpanskiego Wiem kim jesteś.U nas jakby niedoceniony a każdy odcinek wprawial w oslupienie.

ocenił(a) serial na 6
kruczek10

"Znaki". Tam w każdym odcinku ktoś ginie lub zaginie.

raisa_fw

Mnie Znaki i ich klimat się podobały

kruczek10

Serial powstał na podstawie książki Igora Brejdyganta "Szadź", więc nie rozumiem, jak można mieć pretensje o główny motyw. Przy okazji, w książce też od początku znany jest zabójca, a mimo to świetnie się ten kryminał czyta.

ocenił(a) serial na 4
kruczek10

Jeszcze można by dołożyć "motyw" z TVN, zbliżające sie "w głębi lasu" oraz nawet znaki, belfra, archiwistę.

ocenił(a) serial na 7
kruczek10

W ogóle ten serial nie jest o zaginięciu, o czym Wy piszecie? Po 5 odcinkach stwierdzam, że serial jest dość dobry a fabuła wciągająca, pomimo tego że wiemy kto jest morderca. Nie do końca znany jest motyw i przeszłości bohaterów. Uważam, że jak na tvn to całkiem przyzwoicie.

kruczek10

Kiedy ktoś pisze, że MCU jest niesmaczne stwierdzam, że nigdy nie czytał komiksów ;)

kruczek10

Ale proszę... Nie porównuj Kruka do tego pozostałego badziewia.

Jest jednak zasadnicza różnica....

alinee_filmweb

O TO, TO!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones