Maciej Stuhr

Maciej Jerzy Stuhr

6,4
73 426 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Maciej Stuhr

Coś potwornego i żałosnego. Pomijając ten cały śmieszny antysemityzm , manifestowany
przez gówniarzy , którzy często w życiu nie mieli z Żydem do czynienia, to czy Al Pacino jest
szefem mafii bo grał w Ojcu Chrzestnym? Czy Sean Penn jest gejem bo grał w Obywatelu
Milku? Czy Adamczyk jest papieżem bo grał Wojtyłę? Ludzi opamiętajcie się, bo poziom
żenady wśród PSEUDOpatriotycznego plebsu osiąga apogeum.

Thompston

Tu nie chodzi o to kogo i w jakim filmie on zagrał. Choć i tu szanujący się aktor dokonuje selekcji...
Rzecz w tym, jakie kretynizmy wygadywał później, by bronić tego gniota.
Dzieci z Cedyni... BUHAHAHAHAHHAHA

ElRio

Nie chcę dyskutować z antysemityzmem , bo szkoda tutaj słów. Pytam tylko , jeśli szanujący się aktor dokonuje selekcji ról , to pytam : Twoim zdaniem szanujący się aktor nei będzie chciał zagrać Hitlera , Stalina, czy Talaata Pasze? 2 pytanie: spotkałeś się kiedyś z aktorem który powiedział o filmie w którym zagrał, że był beznadziejny, zakłamany itd?

Thompston

Dzieci z Cedyni to antysemityzm, tak? :) Was już kompletnie poyebauo.

Thompston

Chyba nie zrozumiałeś wypowiedzi Twojego poprzednika. EIRio napisał/a, że nie chodzi o to, jaką postać zgodził się zagrać, ale o to "jakie kretynizmy wygadywał później, by bronić tego gniota" . A co do Twojego pytania nr 2, to ja się spotkałam i to z niejednym. Publicznie powiedzieli o tym chociażby Bogusław Linda, czy Szymon Bobrowski, któremu zdarzyło się z kilku swoich filmów wyjść z kina po kilkunastu minutach seansu.

mala.lwica

Chyba jednak zrozumiałem. Taa? Podczas gdy film wchodził do kin i ważyłaby się jego oglądalność? ciekawe. Nawet o Kac Wawie nic złego nie mówili podczas gdy był w kinach.

Thompston

popieram Cię w 100% ,Thompston

Po za tym, ElRio, pewnie nigdy byś nie usłyszał o bitwie pod Cedynią gdyby nie ta pomyłka Stuhra

winona24

Oooooooo - następny fan Dzieci Z Cedyni BEstialko Przywiązanych Przez Złych Polaków Do Tarcz.
BUHAHAHAHHAHAHA, wasz idol to nieuk i kretyn a wy razem z nim! :)

ElRio

Dlaczego tak kochasz mieszać inne osoby z błotem? I to z jakiego powodu? Ponieważ ma więcej pieniędzy i jest sławny?
Gdyby pomylił się Twój kolega nic by się nie stało. Ale gafę popełnił znany aktor Maciej Stuhr, więc musimy go zniszczyć! Przecież on nie zna historii własnego kraju!
A jaki jest Twój poziom wiedzy? Ty przecież wiesz, że nikt nigdy nie zabijał swoich dzieci w bitwach!

winona24

Daj spokój nie warto w ten sposób dyskutować, kolega nawet poprawnie pisać nie potrafi. Ja Ci powiem jaki jest jest poziom wiedzy takich osób. Taki sam jaki jest poziom wiedzy i obiektywizmu nacjonalistyczno-faszystwowskich portali internetowych, bo tacy ludzie rzadko bywają prymusami w szkołach i na uczelniach ;)
Dlaczego mieszają ludzi z błotem? Zazdrość , zawiść, nienawiść - nie spotkasz ich na sztandarach skrajnej prawicy , co nie zmienia faktu ,że są to hasła "sztandarowe" dla niej ;)

winona24

Nie wiem, czy gość ma więcej kasy ode mnie. Może i tak, ale jakim kosztem? Ja przynajmniej mogę spojrzeć w lustro przy goleniu codziennie rano bez obrzydzenia, bo co zarobiłem, to uczciwie, nie kosztem opluwania swojego kraju, swojego narodu i jego historii. To uczucie nie ma ceny. 30 srebrników to za mało.
Bezdyskusyjnie jest sławniejszy, no ale za taką sławę to ja dziękuję. Gość pewnie teraz boi się iść po zakupy do sklepu. I ja mu się nie dziwię - też bym się bał. :)

winona24

Może miesza tą osobę za antypolskość? Nie mówię tylko o orłach, ale także o wywiadach.

Pawlovsky

A czym jest dla Ciebie "antypolskość", drogi Pawlovsky? Wydaję mi się, że mamy po prostu inną definicję tego terminu.

winona24

Dokładnie. Ja usłyszałem dzięki wywiadowi, w którym Stuhr się wypowiedział o Cedyni. I nie zamierzam zagłębiać się w tą historię.

Savio_Dan

I dokłądnie tak jak reszta nieuków kłapiących o odwadze i prawdzie w Pokłosiu będziesz święcie przekonany, że tacy z nas antyemici. Bo po co sie zaglebiac w te historie? Czytac, szukac? Nie. Lepiej mieć podane na tacy, niewazne co, byle nie trzeba w to było wkładać wysiłku myślenia.

mala.lwica

Tak, tak, tak. A Polska nigdy nikomu nie zawinęła. Pozdro.

Savio_Dan

No to akurat nieprawda. nieadekwatna generalizacja. pozdro ;)

Thompston

Dziwisz się, że jest obrażany ? Obrażał zmarłych z katastrofy smoleńskiej, żołnierzy walczących o wolność polski, non stop pluje na Polskę, a poza tym nasz kraj jest pierwszy na liście sprawiedliwych i tylko u nas groziła śmierć za przechowywanie żydów, zgadnij dlaczego?

Pawlovsky

Pluje na Polskę, czy pluje na nacjonalistyczne wynaturzenia i granie historią? Jeśli ktoś powie, że wśród Żołnierzy Wyklętych wielu było zwykłych rabusi, morderców i gwałcicieli, to nawet jeśli mówienie o tym nie jest dobre, to nie zakłamuje rzeczywistości bo przyzna to każdy historyk. "Formacji" tej należy się dużo chwały za to co zrobiła, ale my Polacy mamy niestety tendencje do czarno-białego widzenia naszej historii.

Katastrofa smoleńska, czy Żołnierze Wyklęci to instrumenty w rękach polityków goniących za elektoratem czułym na podniosłe hasła jak "Bóg, honor, ojczyzna". I ta właśnie instrumentalizacja doprowadza do szału wielu mądrych ludzi, poczynając od środowisk akademickich, przez muzyków, aktorów, pisarzy i innych artystów, a kończąc na zwykłych szarych obywatelach, jak np. ja. Stąd się biorą te wypowiedzi, nie z pogardy dla zmarłych i nie (chociaż niektóre środowiska nagminnie się tego doszukują) ze zdradziecko-żydowsko-lewackich pobudek.

O Polsce i liście sprawiedliwych wiem doskonale, ale absolutnie nie wiem co ma jedno z drugim. Jeśli nasi uratowali NP. 100 Żydów w Pścimiu Dolnym, to to znaczy że nie należy w ogóle wspominać o tym, że w Szczebrzeszyniu Owśianym zamordowali 100 innych? (na wszelki wypadek dodam, że liczby i miejscowości są przykładowe).

Polacy zrobili wiele dobrego i wiele złego, a jeśli uważasz że antysemickie tradycje na ziemiach RP to wymysł Gazety Wyborczej to proponuję poczytać Balickiego, Popławskiego, Dmowskiego, czy innych intelektualnych liderów endecji z czasów dwudziestolecia międzywojennego.

Gdybyśmy MY Polacy nie uciekali od swojej trudnej historii, to nie inni nie musieliby jej nam wypominać i środowiska narodowe nie musiałyby w "obronie" naszej historycznej czci sięgać po narzędzia, które są tylko pożywką dla ludzi doszukujących się u nas właśnie takich (np. antysemickich) postaw. Jeśli odpowiedzią na zarzut antysemityzmu wśród Polaków, jest prowokacja ONRu polegająca na wykrzykiwaniu haseł " a na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści", zamawianie "4 piw" w pubach, czy palenie kukły Żyda, to jak tu bronić tezy, że to problem całkiem wyssany z palca?

Thompston

Wiadomo, że w szeregach żołnierzy wyklętych byli bandyci, ale było ich mało, lecz lewica robi z nich bandytów, poza tym wielu bandytów wycierało gębę, że należą do ludzi, którzy nie godzą się z czerwoną, okupacyjną władzą. Stuhr pluje na Polskę, np. "Katolicki Katoliban" Były sytuację, gdzie Niemcy dawali Polakom "wybór" Albo wy zabijecie żydów, albo my zabijemy wszystkich. Prości ludzie wiadomo co wybierali, ale nie wszyscy. Nie zapominaj, że w Polsce uratowano najwięcej Żydów. Obecna niechęć do Żydów jest spowodowana z dwóch rzeczy, głupota i to, że Żydzi nas nienawidzą, mówią, że ich mordowaliśmy np. w Birkenau i zgadnij ilu Żydów zabijało Polaków pod czerwonym sztandarem? W Katyniu też było ich wielu i to nie jest kłamstwo poczytaj o tym i nie, nie jestem antysemitą. Jeśli chodzi o ONR trzeba pamiętać, że walczyli z nazistami podczas wojny. Jeszcze odnośnie żydów, gdy byli prześladowani w całej Europie, to Polska jako pierwszy kraj przyjął ich do siebie i ich nie prześladował w zamian dokładali się do budżetu, ale wielu Polaków boli też, że tak mało żydów walczyło z naziolami, było ich wielu, ale woleli iść na rzeź - Otriad Bielskich, poczytaj jak Żydzi, komuchy mordowali Polaków. https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Nalibokach

Pawlovsky

Problem polega na tym, że w ogóle nie odniosłeś się do tego co napisałem i powtarzasz to samo.

Tak - Polacy uratowali wielu Żydów
Tak - Wielu ONRowców walczyło na wojnie (tak samo jak wielu "lewaków" z PPS)
Tak - Wielu Żydów służyło komunistom i mordowało Polaków.

ale także:

Antysemityzm u Polaków to fakt i nie wcale nie jest tak, że jedyne zło które Żydom wyrządziliśmy było pod presją śmierci z rąk nazistów (przytoczyłem Ci nazwiska z którymi powinieneś się zapoznać żeby to zrozumieć. Widać że jednak Ci się nie chce zgłębiać tematu więc pomogę Ci takimi cytatami z "Myśli nowoczesnego Polaka" - najbardziej znanego dzieła polskiego nacjonalizmu, autorstwa Romana Dmowskiego: "Główna (...) trudność tkwi w samym charakterze dzisiejszego ustroju ekonomicznego, wysuwającego na czoło życia żywioły niższe moralnie, szerzące rozprzężenie obyczajowe, i w wielkim na życie współczesne wpływie Żydów, którzy właściwym swej rasie bezwstydem zarażają dziś szybko społeczeństwa europejskie", a także: "Gdyby Polska nie miałaby tylu Żydów, nigdy by nie było rozbiorów". Zapewniam, że jest tego więcej.)

Co to za twój "Katolicki Katoliban"? Bo mi się wydaje, że jest to dokładnie to, o czym pisałem i czego nie raczyłeś zauważyć. Mianowicie jest to figura prześmiewcza wyszydzająca zacofanie i dewocje wśród niektórych Polaków. Jest to szydera na sytuacje, w której KK wpływa realnie na kształtowanie się polityki naszego kraju, gdzie Premier RP jeździ do Torunia meldować wykonanie zadania. Gdzie ksiądz jest 100 najbogatszych Polaków, gdzie chce się zabronić handlu w niedziele bo to "dzień święty", a pigułki "dzień po" to grzech, więc trzeba je Polakom na siłę ograniczać. Oczywiście można tak wymieniać w nieskończoność niemal.

Mam nadzieję, że nie będziesz niczym Kato przypominający o zniszczeniu Kartaginy, przypominał w każdym poście żebym pamiętał o tym, że w Polsce uratowano najwięcej Żydów. A wiesz gdzie ich najwięcej zamordowano? Też w Polsce. Co więcej, wiesz gdzie ich najwięcej w dwudziestoleciu międzywojennym mieszkało? W Polsce. Jeszcze więcej: Wiesz gdzie ich najwięcej uratowano poza Polską? W Niemczech! Łączysz kropeczki? Nie? To podpowiem. Najwięcej ich uratowano bo było ku temu najwięcej okazji, z racji największego ich skupiska i największego na nich polowania. Nie chce tym odbierać czci bohaterom, którzy ratowali ich z narażeniem własnego życia, ale chcę Ci uzmysłowić, że to nie było tak, że Polacy byli najdzielniejszym narodem Europy i tylko z tego powodu uratowano najwięcej Żydów.

O Żydach można powiedzieć wiele rzeczy, sam np. jestem do nich bardzo krytyczny za kwestie związane z Palestyńczykami, ale na pewno nie to że są głupi i to że nie znają swojej historii. Ba, oni ją znają znacznie lepiej niż Polacy swoją (niestety!). Także pisanie o tym, że ich postrzeganie Polaków jako antysemitów wynika z ich głupoty i nienawiści (nienawiść to chyba raczej skutek a nie przyczyna) jest co najwyżej śmieszne. Żydzi pamiętają, że ich prześladowania sięgają głębiej niż czasów okupacji Polski przez III Rzeszę i nie kończą się na Polski wyzwoleniu. Żydzi wbrew obiegowej i uproszczanej opinii nie uważają nas za główne zło, problem w tym, że owe "główne zło" przepraszało i kajało się jak tylko mogło za czasy Hitlera, a my Polacy, nie chcemy przyznać że mieliśmy antysemickie problemy.

Sam widzisz, wypominasz Żydom (i słusznie) że wielu z nich mordowało Polaków dla komunistów, ale ani Ty ani nikt o poglądach około nacjonalistycznych nei chce przyznać, jak wielu Polaków mordowało Żydów kolaborując z III Rzeszą, a było ich trochę.

Podsumowując historia nie jest czarno-biała, ale to nie ona jest problemem. Problemem jest to, że Polacy chcą ją właśnie w dwóch kolorach widzieć. Przez to broń Boże, nie chcą się przyznać do mroczniejszych kart w swoich dziełach i przez to reagują agresją i antysemickimi prowokacjami na tych, którzy tego potępienia mrocznych kart się śmią domagać.

PS. Nie wysyłaj mi proszę linków do artykułów z wikipedii, bo moja wiedza historyczna sięga trochę głębiej niż do 1 linku wyskakującego po wpisaniu hasła w google ;)
Pozdrawiam!

Thompston

Nie chce mi się zagłębiać w temat? Historię Dmowskiego znam doskonale i tylko raz powtórzyłem się w drugim komentarze i to odnośnie Żydów. Poczytaj sobie o tym ilu polskich żydów zdradziło Polskę i ilu nie chciało walczyć z zaborcami, ale tak, antysemityzm u Dmowskiego był. Może Katoliban nie miał odnieść się do sytuacji w państwie, a do samych ludzi, którzy wierzą w Boga i praktykują chrześcijańskie wartości, a nie do dewotów i też jestem by surowo karać księży, którzy są pedofilami, żeby księża nie byli tak bogaci i żeby nie byli sponsorowani z państwa itd. " A wiesz gdzie ich najwięcej zamordowano? Też w Polsce" No dziwne jakby nie, skoro w Polsce było wielu Żydów i dla Niemców to była "wisienka na torcie" Choć wiem o co ci chodziło i wiem doskonale, ze były przypadki, gdzie Polacy wydawali Żydów , czy ich zabijali. Żydzi i Palestyńczycy to temat rzeka, dwa kraje się nienawidzą, zamachy, ale w to nie wnikam, bo Arabowie od zawsze nienawidzili Żydów i odwrotnie. W każdym kraju było pełno ludzi kolaborujących z III Rzeszą, jest nawet taki program "Kolaboranci III Rzeszy" lub coś podobnego. Wybacz, nie chciałem cię urazić tym linkiem i moja wiedza też nie jest ograniczona do linków z wikipedii :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones