Maciej Stuhr

Maciej Jerzy Stuhr

6,4
73 426 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Maciej Stuhr

Tak naprawdę jest jedna zasada ... nie s r a sie do własnego ogródka, domu , bo wejdziesz we własne gie ! Historii nie znasz ,a pouczasz znających ? Zacznij sie Macieju uczyć Historii przez duze H , bo filozofować , to każdy potrafi na swój sposób i to wcale dobrze nie wychodzi jak widac .
Myślałem , że wmanewrowano Pana Macieju w ten film .. ,ale jak słyszę pańska obronę w mediach na temat Polaków docinki typu jak będę chciał zobaczyć prawdziwych Polaków to włączę rozróby w TV ,już nie wspomnę o Cedyni ,.. to mnie zastanawia czys Pan dziadka z jude wermachtem nie odziedziczył ?

zydekwielki

"nie sra się do wlasnego ogródka", lepiej zamiatać wszystko pod dywan. świetna filizofia życiowa.

stepinka

Niemcy też zamiatają pod dywan, dlatego młody Niemiec nie wie jakiej narodowości byli naziści, my mamy być gorsi?

Davie87

Więcej młody Niemiec myśli, że naziści to Polacy, a dlaczego?

octoman

Tego nie napisałem, ale powoli tak się dzieje, chociażby przez określenie "Polskie obozy zagłady"

Davie87

Tak, z pewnością w Niemczech ludzie (bo to ludzie - niespodzianka!) uważają, że nazistowskie obozy koncentracyjne stworzyli Polacy. A Hitler był Piastem, tylko ręka mu się omsknęła podczas golenia.

zweistein

Nie pisze, że Niemcy tak myślą, ale coraz rzadziej zdają sobie spraw z ich odpowiedzialności za wojnę, głównie przez to, że niby "rozliczyli się z swoja przeszłością" a tak naprawdę tylko próbują zapomnieć, jednak mając takich przodków jakich oni maja, na których ciąży piętno nie do zmycia, nie na miejscu byłoby zapominać.

A jeżeli chodzi o twoje stwierdzenie, że Niemcy to ludzie, to muszę się z tobą nie zgodzić; przecież Niemcy to nadludzie ;) Tak przynajmniej twierdził wujek narodu Adi ...

Davie87

A skoro tak twierdził Hitler, to Niemcy - którzy przecież wielbią go dalej w skrytości - muszą przyznawać mu rację, prawda?

Co do odpowiedzialnosci Niemców za wojnę: z tego co czytsalem, badania społeczne nie wskazuja na to, zeby Niemcy odpychali od siebie świadomośc tego, kto wywołał wojnę.

zweistein

Wywołania owszem są świadomi, gorzej z konsekwencjami wojny, dla nich gorsze były wysiedlenia niż obozy śmierci, proponuje porozmawiać z niektórymi młodymi Niemcami.

Bycie władcami zawsze było w naturze Niemców, ówcześnie również tak się dzieję przez niemieckie media, które twierdzą, że skoro Niemcy ratują dopłatami Europę, to mogą uzurpować sobie władze. Fakt, historię można zapomnieć, ale nie wyprą się tak łatwo swojej natury: stricte germańskiej, tak samo jak my tak łatwo nie wyprzemy się natury słowiańskiej.

Davie87

"Bycie władcami zawsze było w naturze..." Czyjej? Jak myślisz, jak na to pytanie odpowiedza np. Liwini, Bialorusini , Ukraińcy, pamiętajacy o wielowiekowym parciu Polski na wschód?
Ale ok, rozumiem - oni to natura władców, a my dobre wujaszki z cukierkami.

zweistein

Jako dowód natury władczej podam chociażby wywołanie pierwszej i drugiej wojny światowej przez Niemców. Sam przyznasz, że porównywanie ekspansji Polaków do działań Niemców jest jak najbardziej nie na miejscu.

Davie87

Przyczyny IWŚ są bardziej zlożone niż cie uczyli w szkole, serio. Ale pisząc o paskudnych Niemacach i ich wladczej naturze, czemu zapominasz o naszym, polskim ogromnym apetycie na wschodzie? Bo nie pasuje do laurki, czy jak?

zweistein

A czy te "apetycje na wschodzie" kończyły się milionami ofiar w obozach zagłady? Nie sądzę.


A tak na marginesie, w ilu tematach z tobą pisze bo się pogubiłem :)

Davie87

Pewnie dlatego Ukraińcy nie maja nam zupełnie za złe, że polska szlachta siedziała im na karkach. Bo przeciez nie bylo obozów, wiec o co chodzi?

zweistein

Pamiętaj o proporcjach, to taj jakbyś porównywał jednomasztowiec do pancernika.
W każdym konflikcie zbrojnym są ofiary w ludności cywilnej, najczęściej niezamierzone. Ale czasami ktoś wpadnie na pomysł na czystą rasę i voila!

Davie87

Powiedz to potomkom ukrainskich chłopow, ktorzy byli żywym inwentarzem w folwarkach. Jednomasztowiec też im sie nie podobał.

zweistein

Jeżeli chodzi o cierpienia ukrainców to porównaj sobie "żywy inwentarz" z wielki głodem wywołanym przez Rosję, "żywy inwentarz" przy tym to pikuś

Davie87

No popatrz - bycie pociągowym zwierzęciem bez praw to pikuś. OK, zapamiętam, i nawet będę cytował.

zweistein

Status zwierzęcia pociągowego istniał nie tylko na ukrainie ale w całej europie i zwany jest Feudalizmem, tak na marginesie.

Natomiast nierozsądnie jest porównywać system feudalny do wielkiego głodu w którym zginęło 10 milionów ukrainców. I to zaledwie w ciągu 26 lat.

Davie87

Z tego co mi się zdaje wyszlismy od ekspansji i "bycia władcami" (co ponoć jest ciągotą czysto germańską)- wiec przyjmij do wiadomości, ze to Polacy chcieli być i byli władcami na wschodzie.

zweistein

Ale ty się trzymasz tego wschodu, jeszcze napisz, że Polacy masowo mordowali ludność cywilną, będzie zabawniej.

Wymień mi kraj, który nie miał zapędów ekspansjonistycznych w swojej historii.

Davie87

A bywało że mordowali. Poczytaj np. (polskie, żeby nie było, że wroga propaganda) źródła historyczne o zabijaniu ludności cywilnej ( w tym dzieci) przez polskie oddziały w Rosji podczas "Dymitriady".

"Wymień mi kraj, który nie miał..."
Ale ja nie szukałem takiego przypadku. Tylko ty wskazałeś na odwieczną "pańskośc" germańską, przeciwstawiając ją pokojowo nastawionym Słowianom - to fałszywa figura, tyle.

zweistein

Nie było, niema i nie będzie konfliktów na świecie, w których nie doszło do mordowania ludności cywilnej, a pod tym względem, to mało który konflikt przebije wydarzenia w czasie i po II. wojnie światowej wywołane przez Niemcy, Rosję i Chiny.
Niema narodów bez skazy pod tym względem, ale czego się spodziewasz po wojnie? Nie ma podziału na tych dobrych i złych, tak tylko to malują to historycy i media: w zasadzie są tylko więksi i mniejsi rzeźnicy, a Niemcy w czasie II wojny należeli jak najbardziej do tych drugich. Lepiej pamiętać o proporcjach i mentalności danych czasów, dymitriady to początek XVII wieku, więc nie spodziewaj się po żadnej armii tego okresu takiego czegoś jak "humanitaryzm". Natomiast triada Niemcy/ Rosja/ Chiny mieli w dupie standardy ówczesnego humanitaryzmu co zresztą dobrze pokazali.

stepinka

Nikt nie mowi o zamiataniu pod dywan ! Zaklamanie sieja Żydzi ! Żaden Żyd nie usiadzie do polemiki z biegłym w pismie , bo wie ze nie ma szans na konkrety i prawde , a prawda jest taka , ze to Polacy wiecej ucierpieli przez praktyki Żydowskie niz Żydzi od Polaków ,. my Polacy jestesmy Narodem miłosiernym i potrafimy przebaczac ,. ale za ,to Żydzi maja odwrotnie poznaj Talmud jeden z drugim , to bedziesz wiedział , co to Żyd ,.. Żyd uratowany przez "goja" - Polaka jest pochanibiony według Talmudu nie moze goje - zwierze uratowac Żyda , bo Żyd jest nad rasą ! dlatego tak niewielu Polaków ma podzienkowania od Zydów za ratunek , a raczej odwrotnie z Polaków sie robi antysemitów , by zakłamac Pomoc Żydą , bo zyd czuje z tym źle według nauki Talmudu wszelki zbiór dowodów wypowiedzi rabinów i Żydków ich dokonania jkao Żydo-komuna swiadcza o Złym nastawieniu do Polaków !!!!!

użytkownik usunięty
zydekwielki

Zgadzam sie i uważam, ze wkoncu Polska powinna wniesc sprawe o wielomliardowe odszkodowanie za krzywdy wyrzadzone nam przez Żydów od czasów IIWŚ. To co robią teraz w Strefie Gazy tylko potwierdza moje przekonanie o tym narodzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones