Jacek Głomb

6,0
26 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Jacek Głomb

Co to debiut, wcześniej był gońcem na planie filmowym, czy reżyserował w polsacie losowanie totolotka ?

ajron1960

Obecnie od ładnych paru lat jest dyrektorem Legnickiego Teatru, jest także reżyserem, lecz głównie teatralnym.

ajron1960

Nie. Wcześniej był współtwórcą i przez wiele lat dyrektorem teatru im.
Modrzejewskiej w Legnicy - uważanego za jeden z najciekawszych w Polsce - i
reżyserem teatralnym. Wyreżyserował dziesiątki przedstawień nie tylko w
Legnicy. Współżyserował na przykład Balladę o Zakaczawiu. Jako
przedstawienie teatralne, ale także tą, która na Festiwalu radia i
telewizji zdobyła główną nagrodę. Była zresztą emitowana w telewizji.
Po za tym można powiedzieć, że Tomasz Kot to jego dzieło :) Bo Kot po
skończeniu szkoły teatralnej w Krakowie pierwsze lata występował w teatrze
Modrzejewskiej w Legnicy pod dyrekcją Głomba.

Sam sobie poczytaj:

http://www.culture.pl/pl/culture/artykuly/os_glomb_jacek

Moze by tak łyknąć trochę wiedzy, ZANIM się wyda o kimś kpiącą opinię, co?

ajron1960

"Moze by tak łyknąć trochę wiedzy, ZANIM się wyda o kimś kpiącą opinię, co?"

No właśnie!!!

ajron1960

Dziękuję, ale wcześniej znałem jego dorobek teatralny ( z wyjątkiem epizodu z Kotem), natomiast chodziło mi o to, że "taki" reżyser mógłby zrealizować dobry film, a nie badziewie z aktorami na widok, których odbija się, bo ile można na ekranie oglądać gębę Kota.

ajron1960

NIE TYLKO TOMASZ KOT TO JEGO DZIEŁO JESZCZE
- PRZEMYSŁAW BLUSZCZ ,
- JANUSZ CHABIOR,
- MARZENA KIPIEL-SZTUKA.
- GRZEGORZ WOJDON

JUŻ JAKO DZIECKO, GDY NIEBYLI JESZCZE ZNANI CHODZIŁEM NA PRZEDSTAWIENIA Z ICH UDZIAŁEM DO TEATRU MODRZEJEWSKIEJ W LEGNICY. CO CIEKAWE JAKOŚ KOTA Z TEGO OKRESU NIE PAMIĘTAM.

CO DO REŻYSERA ZNAKOMICIE PROWADZIŁ TEN TEATR PRZEZ TYLE LAT, A CO DO "OPERACJI DUNAJ" UWAŻAM TEN FILM ZA UDANY. JEST NA SWÓJ SPOSÓB ŚMIESZNY, DOŚĆ DOBRA OBSADA, JEST TO OKAZJA RÓWNIEŻ OKAZJA, ŻEBY POZNAĆ TROCHĘ CZESKICH AKTORÓW


lukasz78902

"Operacja Dunaj" Czesi są na 5+ nasi na 4+, reżyseria jest na 5-, Film jest mądry, a ostatnio to rzadko spotykane....
Chcę więcej TAKICH Filmów z Polski... Czesi ciągna swoją kino z siła lokomotywy, my jedziemy drezyna z kótliwa obsadą.............

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones