PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624892}
7,4 154 921
ocen
7,4 10 1 154921
6,6 38
ocen krytyków
Pokłosie
powrót do forum filmu Pokłosie

ach ci zydzi

ocenił(a) film na 1

film przedstawia polaków jako ciemnogród. scena jak nie chcą Polacy wypuścić Stuhra z bratem gdy wynoszą tablice w nocy z parafii przypomina mi scenę z tej bajki szrek gdy wieśniacy przychodzą zlinczować potwora. hahaha. szkoda ze nie wspomnieli w filmie jak polscy żydów chowali w czasie wojny, a wykryci żydzi prawie zawsze donosili na polaków którzy ich ukrywali. i dziwny zbieg okoliczności ze Stuhr (żyd) gra syna człowieka który podpalił "żydków". co do całej zadymy wokół filmu, to żydzi mogli się awanturować gdy Gibson stworzył Pasję a my (Polacy) rozumiem nie możemy bronić polskiej wsi, która została przedstawiona jako ciemnogród. W czasie wojny żydzi byli zdolni do dużo gorszych rzeczy. Czemu nie kręcą filmów ukazujących żydów w złym świetle???

kamil080383

polska wieś to jest ciemnogród, a Twoja wypowiedź wyraźnie świadczy, że jesteś antysemitą. prawda czasem jest niewygodna i tutaj jest ukazany właśnie taki wątek trudnych relacji między Polakami i Żydami. poza tym jak dla mnie holocaust w ogóle nie jest śmieszny i trudno tu przedstawiać Żydów w złym kontekście. przypominam, ze idol katoprawicy, Jezus z Nazaretu, tez był Żydem (INRI).

ocenił(a) film na 7
carreno

Dlaczego jest antysemitą ? Bo napisał parę zdań na temat żydów ? Idąc twoim tokiem myślenia Pasikowski, to anty-polak.
Zastanów się...

RAC_79

chodzi mi o to, że w wypadku takich "antypolskich treści" zawsze znajdą się głosy, które próbują odwrócić sens przekazu. to jak z kaczyńskim i pisem, rozmawia się np.: nominacji na ambasadora, a oni o smoleńsku i aborcji. faktów się nie interpretuje.

carreno

no i szpileczki typu stuhr Żyd, podpalić "żydków" itd. to zajadłe i po prostu małe.

ocenił(a) film na 7
carreno

Ani temat ambasadora ani smoleńsku nie polepszy życia Polakom.Więc, skoro nie ma się pomysłu na dobrą politykę, to zajmuje się tematy zastępcze.I jedno i drugie, to gówno,co nie zmienia faktu, że ze Smoleńska, jak i Holocaustu (jak napisałeś) nie należy się śmiać. Trzeba się, za to śmiać i tępić polactwo,żydostwo itp.
Więc Holocaust nie może być obroną żydów i przedsiębiorstwem robiącym sobie interes.Bo, to jest właśnie żydostwo.
Tak jak polactwo przedstawione na wsi w Pokłosiu.

P.S Pod pojęciem "katoprawicy" masz na myśli starsze babcie chodzące do kościoła ? Czy szersze grono tego środowiska ?
Bo nie jestem pewien, czy mam obalać twoją tezę.

ocenił(a) film na 1
carreno

Wiem kim był Jezus. Po wypowiedzi wnioskuje, że jesteś wielce oświeconym człowiekiem z miasta.
Ujawniło się, ze ogół żydowski we wszystkich miejscowościach, a już w szczególności na Wołyniu, Polesiu i Podlasiu (...) po wkroczeniu bolszewików rzucił się z całą furią na urzędy polskie, urządzał masowe samosądy nad funkcjonariuszami Państwa Polskiego, działaczami polskimi, masowo wyłapując ich jako antysemitów i oddając na lup przybranych w czerwone kokardy mętów społecznych.
(Dowódca AK, gen. Stefan Rowecki-"Grot", 25 września 1941 r.)

Żydzi "są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej".
(Komendant Okręgu Walki Zbrojnej AK - ppłk., później generał, Nikodem Sulik, 25 lutego 1941 r.)
Dlaczego (...) dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polski i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej? (Gen. Władysław Sikorski, 11 czerwca 1942 r.)
Wśród kolaborantów, którzy przybyli, aby pomagać sowieckim siłom bezpieczeństwa w wywózce wielkiej liczby niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci na odległe zesłanie i przypuszczalnie śmierć, była nieproporcjonalnie wielka liczba Żydów.
Uważam, że te protesty wobec jednoznacznego przedstawienia Polaków (spora część jak wcześniej napisałem ich chowała przed Niemcami) jako ciemnogród jest niesprawiedliwe. w dzisiejszych czasach zbrodnie te są niemal całkowicie przemilczane, podobnie jak zbrodnie prosowieckich kolaborantów ukraińskich i białoruskich, wspierających zdradzieckich najeźdźców Polski od wschodu. Uważam porostu, że czas odsłonić pamięć antypolskich zbrodni prosowieckich Żydów, zwłaszcza teraz, w chwili, gdy coraz gwałtowniej próbuje się publicznie kalać imię Polski, pierwszego kraju, który ośmielił się zbrojnie przeciwstawić potędze militarnej nazistów.

kamil080383

carreno z ktorego wariatkowa uciekles

ocenił(a) film na 7
gemini300

Na pewno nie z tego z którego Ty ciągle piszesz, a myślałem że w tych o zaostrzonym rygorze nie macie dostępu do internetu.

użytkownik usunięty
bdk1985

wsciekłe są psy gdy to nie są psami. nie broń psychola

ocenił(a) film na 3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones